Itesa kom – Struga

Кантирање на кроените материјали е едноставен и ефективен начин да му дадете на вашиот мебел чист и професионален изглед. Без разлика каков вид на мебел ќе правите, додавањето на рабови е лесен начин да се создаде завршен изглед кој е и стилски и функционален.

Кантирање на кроените материјали е раб од тенка лента што е залепена на рабовите на парчињата за мебел за да создаде завршен изглед.
Една од придобивките на кантирање е тоа што може лесно да се прилагоди за да одговара на бојата и дезенот на мебелот на кој се нанесува. Ова овозможува беспрекорна интеграција помеѓу рабовите и мебелот, создавајќи кохезивен и полиран изглед.

Покрај естетски придобивки, кантирањето на рабовите обезбедуваат и функционални придобивки. Тоа помага да се заштитат рабовите на мебелот од оштетување и може да помогне да се спречи распарчување или пукање. Исто така, создава мазна површина која лесно се чисти и одржува.

Кантирањето лесно се нанесува со користење на едноставен метод на лепак и стегач. Медијапанската лента се сече до саканата должина и ширина, а потоа се залепува на работ на парчето мебел со помош на лепак за дрво со висока цврстина.

Севкупно, кантирање на кроените материјали е едноставен и ефективен начин да му дадете на вашиот мебел професионален и завршен изглед. Со своите приспособливи бои, издржливост и лесна примена, тој е одлична опција за проекти за мебел.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare