Itesa kom – Struga

Откако купувачот ќе го избере материјалот ( декор и дебелина ) за нарачката, тогаш заедно со продавачите нарачката се дефинира и започнува со процесот на изработка и припрема за кроење на материјалите.

Оптимизирањето на материјалите се врши со специјализиран софтвер кој овозможува максимална искористеност на истите. Се одвива на тој начин што се внесуваат димензиите на парчињата зададени од купувачот.

Покрај димензиите, се означуваат страните, типот на трака со која се кантираат и други параметри потребни за понатамошна обработка. По извршената оптимизација се печати кројна шема и истата електронски се испраќа на кроење.

Постојат 3 начини на нарачување на обработен материјал по мерка и тоа:

 1. Во нашите канцеларии
  С.Мороишта, Струга
 2. Нарачка преку телефонски број
  +389 (0) 78 268 911
  +389 (0) 70 261 517
 3. Нарачка преку емаил
  info@itesa.com.mk
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare