Itesa kom – Strugë

Кои сме ние

Нашата веб страна е: https://www.itesa.com.mk/sq.

Заштита на лични податоци

Со цел да се процесира вашата нарачка потребни ни се Вашите име, презиме, адреса, град, e-маил и телефон. Преку доставените податоци, продавниците ќе бидат во можност да направат испорака на нарачаните производи, како и да ве известат за статусот на нарачката. Од наша страна ветуваме дека приватноста на сите наши клиенти/купувачи ќе биде зачувана и заштитена. Потребни ни се само основните информации за нашите клиенти/купувачи заради информирање во согласност со добрите деловни навики и со цел да се обезбедат поквалитетни услуги. Нашите корисници имаат избор вклучувајќи ја и одлуката за тоа дали сакаат да бидат избришани од е-маил базата. Сите информации за клиенти/корисници се строго доверливи и достапни само за вработените на кои им се потребни за извршување на работата. Ние се обврзуваме дека собраните податоци не ги користиме во било која друга цел, ниту ги споделуваме со трети лица.

Забрана за употреба на лица под 18 години

Купување преку веб страната е достапно за сите лица на возраст од 18 години или повеќе. Доколку купувачот е на возраст под 18 години, можат да ја користат веб страната https://www.itesa.com.mk/sq, под надзор на родител или старател кој исто така внимателно ги прочитал и се согласува со Условите за користење.

Коментари

Кога посетителите оставаат коментари на страницата, ние ги собираме податоците прикажани во формуларот за коментари, а исто така и IP адресата на посетителот и низата на агентот на корисникот за прелистувачи за да помогнат во откривање на несакани информации.

Анонимизирана низа креирана од вашата адреса за е-пошта (исто така наречена хаш) може да биде дадена на услугата Gravatar за да види дали ја користите. Политиката за приватност на услугата Gravatar е достапна тука: https://automattic.com/privacy/. По одобрување на вашиот коментар, вашата слика на профилот е видлива за јавноста во контекст на вашиот коментар.

Медиуми

Ако поставувате слики на веб-страницата, треба да избегнувате поставување слики со вклучени вградени податоци за локација (EXIF GPS). Посетителите на веб-страницата можат да преземаат и извлекуваат какви било податоци за локацијата од слики на веб-страницата.

Колачиња

Ако оставите коментар на нашата страница, можете да се одлучите за зачувување на вашето име, адреса за е-пошта и веб-страница во колачињата. Овие се за ваша погодност за да не мора повторно да ги пополнувате вашите податоци кога ќе оставите друг коментар. Овие колачиња ќе траат една година.

Ако ја посетите нашата страница за најавување, ќе поставиме привремено колаче за да утврдиме дали вашиот прелистувач прифаќа колачиња. Ова колаче не содржи лични податоци и се отфрла кога ќе го затворите прелистувачот.

Кога ќе се најавите, ние исто така ќе поставиме неколку колачиња за да ги зачуваме вашите информации за најавување и изборот на вашиот екран. Колачињата за најавување траат два дена, а колачињата за опции на екранот траат една година. Ако изберете „Запомни ме“, вашето најавување ќе трае две недели. Ако се одјавите од вашата сметка, колачињата за најавување ќе бидат отстранети.

Ако уредувате или објавувате статија, дополнително колаче ќе се зачува во вашиот прелистувач. Ова колаче не содржи лични податоци и едноставно го означува ID-то на објавата на статијата што ја уредувавте. Истекува по 1 ден.

Вградена содржина од други веб-страници

Написите на оваа страница може да вклучуваат вградена содржина (на пр. Видеа, слики, написи, итн.). Вградената содржина од другите веб-страници се однесува на ист начин како да посетителот ја посетил другата веб-страница.

Овие веб-страници можат да собираат податоци за вас, да користат колачиња, да вметнуваат дополнително следење од трети страни и да ја следат вашата интеракција со таа вградена содржина, вклучително и следење на вашата интеракција со вградената содржина доколку имате сметка и сте најавени на таа веб-страница.

Со кого ги споделуваме вашите податоци

Ако побарате ресетирање на лозинка, вашата IP адреса ќе биде вклучена во е-поштата за ресетирање.

Колку долго ги задржуваме вашите податоци

Ако оставите коментар, коментарот и неговите метаподатоци се задржуваат на неодредено време. Ова е така за да можеме автоматски да ги препознаваме и одобруваме следните коментари наместо да ги држиме во редот на модерирање.

За корисниците кои се регистрираат на нашата веб-страница (доколку ги има), ние исто така ги чуваме личните информации што ги даваат во нивниот кориснички профил. Сите корисници можат да ги гледаат, уредуваат или бришат своите лични информации во секое време (освен што не можат да го променат своето корисничко име). Администраторите на веб-страниците исто така можат да ги видат и уредат тие информации.

Кои права ги имате над вашите податоци

Ако имате сметка на оваа страница или имате оставено коментари, можете да побарате да добиете извезена датотека со личните податоци што ги чуваме за вас, вклучувајќи ги и сите податоци што ни ги доставивте. Вие исто така може да побарате да ги избришеме сите лични податоци што ги имаме за вас. Ова не вклучува никакви податоци што сме должни да ги чуваме за административни, правни или безбедносни цели.

Каде што ги испраќаме вашите податоци

Коментарите на посетителите може да се проверат преку автоматска услуга за откривање на несакани пораки.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare