Itesa kom – Strugë

Prerja e skajeve është një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për t’i dhënë mobiljeve tuaja një pamje të pastër dhe profesionale. Pavarësisht se çfarë lloj mobiljesh po bëni, shtimi i skajeve është një mënyrë e thjeshtë për të krijuar një pamje të përfunduar që është elegant dhe funksionale.

Prerja është një kufi me shirit të hollë që është ngjitur në skajet e pjesëve të mobiljeve për të krijuar një pamje të përfunduar.
Një nga përfitimet e skajeve është se mund të personalizohet lehtësisht për t’u përshtatur me ngjyrën dhe modelin e mobiljeve ku aplikohet. Kjo lejon integrimin e qetë midis skajeve dhe mobiljeve, duke krijuar një pamje kohezive dhe të lëmuar.

Përveç përfitimeve estetike, brezi i skajeve ofron edhe përfitime funksionale. Ndihmon në mbrojtjen e skajeve të mobiljeve nga dëmtimi dhe mund të ndihmojë në parandalimin e copëtimit ose plasaritjes. Gjithashtu krijon një sipërfaqe të lëmuar që pastrohet dhe mirëmbahet lehtë.

Shtresa është e lehtë për t’u aplikuar duke përdorur një metodë të thjeshtë ngjitëse dhe kapëse. Rripi i kompensatës pritet në gjatësinë dhe gjerësinë e dëshiruar dhe më pas ngjitet në skajin e pjesës së mobiljeve duke përdorur ngjitës druri me forcë të lartë.

Në përgjithësi, bordurat janë një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për t’i dhënë mobiljeve tuaja një pamje profesionale dhe të përfunduar. Me ngjyrat e tij të personalizueshme, qëndrueshmërinë dhe lehtësinë e aplikimit, është një opsion i shkëlqyeshëm për projektet e mobiljeve.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare